Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Pin It

Najbardziej cieszą nas Klienci którzy powracają do naszej oferty szkoleniowej. Tak właśnie się stało w przypadku Domu Pomocy Społecznej w Gryficach.

Jak powszechnie wiadomo, Domy Pomocy Społecznej zajmują się pensjonariuszami którzy wymagają szczególnej opieki. Biorąc pod uwagę wiek oraz zróżnicowanie chorób podopiecznych, w tym miejscu zawsze trzeba być przygotowanym na sytuacje które mogą bezpośrednio zagrażać życiu. Cukrzyca, epilepsja, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP) czy zwykła demencja starcza to sytuacje z którymi zderzają się opiekunowie osób przebywających w placówkach opiekuńczych.

Dzięki systematycznym szkoleniom w zakresie Pierwszej Pomocy, praktycznie każdy pracownik jest w stanie udzielić pomocy do czasu przybycia służb profesjonalnych. Czasami oczekiwanie na pomoc może trwać nawet kilkadziesiąt minut, tego czasu nie można zmarnować. Jeszcze przed przybyciem ratowników, można wdrożyć proste algorytmy które mogą skutecznie ratować ludzkie życie.

W czasie kolejnej edycji szkoleń w DPS Gryfice, mieliśmy okazję przypomnieć i przećwiczyć praktycznie najważniejsze tematy związane z Pierwszą Pomocą, czyli pomocą udzieloną jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych.

eskumed.pl