Ramowy program szkoleń z zakresu pierwszej pomocy
Szkolenia skierowane głównie do osób nie posiadających wykształcenia medycznego. Przygotowywane w zależności od potrzeb zainteresowanych. Zajęcia prowadzone są według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji . Zgodne z wymogami nowelizacji Kodeksu Pracy która weszła w życie dn. 18 stycznia 2009 roku.
Sprzęt szkoleniowy: dysponujemy najnowszym sprzętem do prowadzenia wszelkiego rodzaju treningu i symulacji z zakresu BLS oraz BLS/AED.
Uczestnicy w zależności od rodzaju szkolenia mają do dyspozycji:
- AED Little Anne™ Training System - system symulacji automatycznej defibrylacji zewnętrznej AED do ćwiczen praktycznych,
- Little Anne™ Training System - fantom osoby dorosłej do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo - oddechowej,
Wiosna i początek lata to pracowity okres dla ratowników z firmy Eskumed Ratownictwo Medyczne. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza firma zabezpieczała największe imprezy plenerowe w regionie.
II Bieg o Strzałę Widanta
Coroczna impreza dla biegaczy "II Bieg o Strzałę Widanta" zapoczątkował sezon. Ratownicy zabezpieczali medycznie całą trasę biegu głównego na 10 km i wszystkie konkurencje towarzyszące. W tym roku imprezę obsługiwało 3 ratowników i lekarz.
Do dyspozycji mieliśmy ambulans w okolicach STARTU/METY i dwa patrole rowerowe.
Basic Life Support, Automated External Defibrillator
Szkolenie kierowane jest do osób bez wykształcenia medycznego. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w ratownictwie lub inne szkolenia. Maksymalna ilość uczestników szkolenia to 15 - 18 osób powyżej, kolejna grupa szkoleniowa).
Cele: Szkolenie ma na celu przygotowanie potencjalnych ratowników do prowadzenia podstawowych zabiegów resuscytacyjnych oraz obsługi automatycznych defibrylatorów zewnętrznych.
Mały ratownik - szkolenia dla dzieci
Zakres tematyczny oraz sposób przekazywania treści programowych są dopasowane do grupy wiekowej uczestników.
Cel szkolenia: zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo własne „małego ratownika” . Uświadomienie jak wiele zależy od naszej postawy w ciągu kilku pierwszych minut od zdarzenia. Omówienie sposobów wezwania pomocy.
Ćwiczenia w młodszych grupach prowadzone są w formie zabawy, w starszych grupach mają charakter warsztatów. Dodatkowo każdorazowo uzgadniamy przebieg szkolenia z opiekunami grup.
Szkolenie przypominające
Podczas spotkania bazujemy na wiedzy zdobytej przez słuchaczy na wcześniejszych szkoleniach.
Czas trwania: 3-4 godz. dydaktyczne.
Cel szkolenia: powtórzenie, utrwalenie i zaktualizowanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Moduł ten może zostać zrealizowany jako krótki wykład + praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy lub przyjąć formę wyłącznie ćwiczeń praktycznych.
Ćwiczenia praktyczne obejmują m.in.:
- naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach,
- opatrywanie ran,
- unieruchamianie kończyn po urazie,
- zastosowanie pozycji bezpiecznej,
- zapewnienie komfortu termicznego.
Szkolenie prowadzi osoba o kwalifikacjach przewidzianych prawem dla tego typu szkoleń (prawo do dokonania zaliczenia zajęć w karcie szkoleniowej każdego uczestnika).
Program obejmuje omówienie najbardziej typowych sytuacji ze szczególnym zwróceniem uwagi na zagadnienia, których dotyczą pytania egzaminacyjne.
Czas trwania: zgodnie z wymogami wynosi 4 godz. dydaktyczne.
Dodatkowo kursanci uczą się m.in. prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie osoby dorosłej.
Szkolenie dla osób indywidualnych
Kompleksowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla osób indywidualnych niezwiązanych zawodowo z medycyną. Jak powszechnie wiadomo na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym. Regulują to przepisy zawarte w Kodeksie Karnym.
Czas trwania: 6 - 10 godz. dydaktycznych.
Organizowane w formie jednego spotkania. Część teoretyczna z naciskiem na dużą ilość ćwiczeń praktycznych m.in.:
- resuscytacja osoby dorosłej,
- resuscytacja dzieci,
- nauka opatrywania ran,
- unieruchamiania kończyn.
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec