Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Pin It

Właśnie rozpoczęliśmy realizację szkoleń dla zakładowych grup interwencyjnych. Pierwsze szkolenia w Nowogardzie zrealizowaliśmy już w 2007 roku. Dlaczego tak to akcentujemy? Bo w tamtym czasie, rzadko który zakład pracy lub instytucja inwestowała w bezpieczeństwo, czyli w edukację z zakresu pierwszej pomocy. 

Dzisiaj ta sytuacja uległa poprawie, a szkolenia z pierwszej pomocy są już zdecydowanie częściej i lepiej realizowane. Zmieniła się również jakość i program szkoleń. Obecnie nie ma to już żadnego znaczenia, czy ktoś jest w posiadaniu AED, czy dopiero planuje jego zakup, każdy uczestnik naszych szkoleń ćwiczy resuscytację z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora. Zdarza się, że po szkoleniu z wykorzystaniem AED, niemal natychmiast zapada decyzja o jego zakupie, co w zdecydowany sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa nas wszystkich. Ostatnio, zakupiono defibrylator do Szkoły Podstawowej w Rymaniu, pow. kołobrzeski. Informowaliśmy o tym w artykule: https://eskumed.pl/aktualnosci/330-w-tej-szkole-postawili-na-bezpieczenstwo.html. W ubiegłym roku Środowiskowy Dom Samopomocy "Razem Łatwiej" w Klępczewie, pow. świdwiński, również dokonał zakupu defibrylatora: https://eskumed.pl/aktualnosci/326-od-wczoraj-srodowiskowy-dom-samopomocy-razem-latwiej-w-klepczewie-dysponuje-aed.html.

Dzięki takiej ratowniczej edukacji, osoby przeszkolone chętniej podejmują czynności i udzielają pomocy jeszcze przed przybyciem profesjonalnych służb ratowniczych. Wiadomo, że w tzw. łańcuchu przeżycia, rola świadków zdarzenia nagłego, zachorowania lub wypadku, ma decydujące znaczenia i wpływ na powodzenie całej akcji ratowniczej.

Zakład z Nowogardu od wielu lat jest w posiadaniu AED Zoll. Nasze zajęcia realizowaliśmy w sali BHP, wystrój tego pomieszczenia idealnie pasował do tematyki naszego szkolenia.

Poniżej krótka fotorelacja z ostatnich zajęć.

eskumed.pl