Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Pin It

Tradycyjnie nasz ośrodek szkoleniowy realizuje szkolenia dla firm i instytucji, które chcą być na bieżąco z nowymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

W ostatnim czasie z naszej oferty szkoleniowej skorzystały kolejne instytucje, m.in. kadra Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gryficach. Obecnie realizujemy cykl szkoleń dla Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Radowie Wielkim. 

Jak wcześniej informowaliśmy, w tym roku zmieniły się wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji. Pierwsza Pomoc w dobie pandemii COVID-19 nie należy do prostych zadań. Dziś słowo bezpieczeństwo nabiera szczególnego znaczenia, nowe wytyczne ERC 2020 sugerują prowadzenie resuscytacji bez wykonywania oddechów. Oczywiście nie jest to żadna nowość, bo wcześniej również takie praktyki były stosowane, ale dziś ryzyko infekcji SARS Cov-2 jest szczególnie wysokie. Dlatego warto unikać niepotrzebnego ryzyka infekcji i prowadzić czynności ratujące życie w sposób bezpieczny. 

Oczywiście niezmiennie dążymy do tego, aby w trakcie resuscytacji stosować wczesną defibrylacje, wykorzystując automatyczne defibrylatory. Dostęp do tych urządzeń jest coraz łatwiejszy, nawet w małych miejscowościach możemy spotkać AED. Również w czasie naszych szkoleń, słuchacze ćwiczą wykorzystując szkoleniowe wersje automatycznych defibrylatorów.

 

eskumed.pl