Joomla TemplatesWeb HostingUnlimited Hosting
Reklama
Logowanie • Szkolenie dla osób indywidualnych

  Kompleksowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla osób indywidualnych niezwiązanych zawodowo z medycyną.

 • Szkolenie AED - BLS

  Szkolenie kierowane jest do osób bez wykształcenia medycznego. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w ratownictwie lub inne szkolenia.

 • Mały ratownik

  Zakres tematyczny oraz sposób przekazywania treści programowych są dopasowane do grupy wiekowej uczestników.

 • Pracownicy firm i instytucji

  Szkolenie skierowane do pracowników firm, zgodne z założeniami wynikającymi z przepisów prawa

 • Ośrodki nauki jazdy

  Szkolenie prowadzi osoba o kwalifikacjach przewidzianych prawem dla tego typu szkoleń (prawo do dokonania zaliczenia zajęć w karcie szkoleniowej każdego uczestnika)

 • Szkolenie przypominające

  Podczas spotkania bazujemy na wiedzy zdobytej przez słuchaczy na wcześniejszych szkoleniach

Szkolenie w 21 Bazie Lotniczej w Świdwinie

Su 22 - 21 Baza Lotnicza w ŚwidwiniePocząwszy od kwietnia 2010 roku, rozpoczęliśmy cykl szkoleń dla żołnierzy i personelu z 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie. Lotnisko 21Bazy Lotniczej jest czynne 24 godziny na dobę, pełni funkcję lotniska zapasowego dla samolotów F-16, jest także lotniskiem interoperacyjnym i zabezpiecza misje Air Policing oraz Renegade.

Miesięcznie odbywa się na nim około 300 –400 operacji lotniczych, a wszystkie prowadzone są w języku angielskim. Na terenie 21. Bazy Lotniczej stacjonują obecnie: Dowództwo 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, 40. ELT, 7. ELT, Wojskowa Administracja Koszar, Placówka Żandarmerii Wojskowej oraz 1. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Ta ostatnia podlega Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Na lotnisku Świdwin pełni całodobowe dyżury w systemie poszukiwania i ratownictwa na terenie Polski (ma w wyposażeniu śmigłowce Sokół i Mi-2).

Firma Eskumed już kolejny raz szkoli żołnierzy. Tradycyjnie tematyka zajęć to pierwsza pomoc i zasady postępowania w sytuacjach zagrażających życiu. Podczas szkolenia omawiano również schemat wezwania zespołów ratowniczych, oraz problemy z numerem ratunkowym 112. Każdy z uczestników szkolenia po części teoretycznej, oraz po emisji filmu instruktażowego: "Wypadki komunikacyjne" przystąpił do zajęć praktycznych. Słuchacze ćwiczyli z wykorzystaniem fantomów treningowych osoby dorosłej i noworodka oraz innego sprzętu dydaktycznego. Dodatkowo każdy miał okazje przećwiczyć poprawny sposób ułożenia osoby w pozycji bocznej bezpiecznej z zapewnieniem komfortu termicznego (wykorzystanie folii izotermicznych).

Zdjęcia z zajęć dostępne w naszej galerii.

Podczas całego szkolenia systematycznie przypominaliśmy o bezpieczeństwie własnym podczas czynności ratowniczych. Każdy z uczestników prowadząc RKO na fantomach szkoleniowych korzystał z podstawowych pakietów pierwszej pomocy. W każdym takim pakiecie znajdują się rękawiczki jednorazowe, maseczki tzw. bariery do prowadzenia oddechu zastępczego oraz krótka instrukcja. Już podczas treningu należy wyrobić w sobie dobry nawyk korzystania ze środków ochrony osobistej. Podczas prowadzenia prawdziwych czynności osoba udzielająca pierwszej pomocy narażona jest przecież na kontakt z krwią oraz innymi płynami ustrojowymi.  Dodatkowo potencjalny ratownik może się infekować bakteriami i wirusami zawartymi w aerozolach które znajdują się w wydychanym powietrzu. Zagrożenia te skutecznie eliminuje maseczka do udzielania pierwszej pomocy.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za okazaną gościnność i pomoc w trakcie realizacji szkolenia inicjatorom i osobom odpowiedzialnym za szkolenia na terenie 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie.

 

Komentarze  

 
0 #1 Wojak 2010-05-15 20:05 Ciekawe szkolenie, przystępnie przekazana wiedza Pozdrowienia dla wszystkich Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Skontaktuj się z nami!
ESKUMED RATOWNICTWO MEDYCZNE
Telefon: 604 394 216
Telefon: 516 179 512
pomocmedyczna@tlen.pl
ratownictwo@eskumed.pl
Multianalogclock
Zdjęcia z galerii
21blot_swidwin116
Image Detail
mondi_pp_30
Image Detail
falochron_swinoujs...
Image Detail
falochron_swinoujs...
Image Detail