Joomla TemplatesWeb HostingUnlimited Hosting
Reklama
Logowanie • Szkolenie dla osób indywidualnych

  Kompleksowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla osób indywidualnych niezwiązanych zawodowo z medycyną.

 • Szkolenie AED - BLS

  Szkolenie kierowane jest do osób bez wykształcenia medycznego. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w ratownictwie lub inne szkolenia.

 • Mały ratownik

  Zakres tematyczny oraz sposób przekazywania treści programowych są dopasowane do grupy wiekowej uczestników.

 • Pracownicy firm i instytucji

  Szkolenie skierowane do pracowników firm, zgodne z założeniami wynikającymi z przepisów prawa

 • Ośrodki nauki jazdy

  Szkolenie prowadzi osoba o kwalifikacjach przewidzianych prawem dla tego typu szkoleń (prawo do dokonania zaliczenia zajęć w karcie szkoleniowej każdego uczestnika)

 • Szkolenie przypominające

  Podczas spotkania bazujemy na wiedzy zdobytej przez słuchaczy na wcześniejszych szkoleniach

Pierwsza Pomoc dla Rodziców i Dzieci z Fundacji "Serce Dziecka"

Na początku lipca przeprowadziliśmy cykl szkoleń dla rodziców i dzieci z fundacji "Serce Dziecka". Zajęcia odbyły się podczas turnusu rehabilitacyjnego w Dźwirzynie.

Celem działania Fundacji "Serce Dziecka" jest działanie na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca oraz ich rodzin, szerzenie wiedzy o wadach serca, ich wykrywaniu i leczeniu, działanie na rzecz dzieci, ochrony zdrowia, edukacji, pomocy społecznej, kultury oraz przeciwdziałania problemom społecznym.

Nasze szkolenie przeprowadzaliśmy w trzech grupach szkoleniowych. Dwie grupy dorosłych oraz zajęcia dla dzieci w ramach modułu "Mały Ratownik". Szkolenie przeprowadziliśmy w standardzie BLS/AED, według schematu obecnie obowiązujących wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC 2010). Zajęcia rozpoczynaliśmy wykładem teoretycznym. Podczas wykładów bardzo szybko okazało się, że nasi słuchacze nie są typową grupą. Jeżeli tylko wchodziliśmy na ścieżkę kardiologiczną bardzo szybko okazywało się, że rozmawiamy z profesjonalistami. Rodzice wykazywali się bardzo szeroką wiedzą z zakresu anatomii układu krążenia oraz mechanizmów jakie w nim zachodzą.

Zaraz po zajęciach praktycznych każdy z uczestników przystępował do zajęć praktycznych. Przygotowaliśmy dwa stanowiska do ćwiczeń praktycznych. Stanowisko resuscytacji dorosłych oraz stanowisko resuscytacji dzieci. Podczas zajęć praktycznych oprócz fantomów wykorzystywaliśmy treningowy defibrylator AED. Praktycznie od samego początku próbowaliśmy uświadomić wszystkim, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (NZK) bardzo często występuje potrzeba wczesnej defibrylacji. Taką defibrylację możemy z powodzeniem przeprowadzić jeszcze przed przyjazdem karetki wykorzystując automatyczny defibrylator (AED). Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat.

 

Podczas modułu "Mały Ratownik" dzieci wykazywały się bardzo dużym zaangażowaniem. Dzieci bardzo szybko zapamiętują co należy robić w sytuacjach kiedy ktoś może potrzebować pomocy. Bardzo chętnie ćwiczyły resuscytację na fantomach. Warto edukować w zakresie pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. W Polsce pierwsza pomoc jest nadal traktowana jako temat drugorzędny, nieistotny. Dzięki wczesnej edukacji może wyrośnie nam w końcu pokolenie dla którego udzielenie pierwszej pomocy drugiej osobie będzie czymś naturalnym. Każde z dzieci otrzymało dyplom "Małego Ratownika".

Więcej zdjęć w galerii

 

Komentarze  

 
+2 #1 Katarzyna 2014-07-16 15:45 W imieniu Fundacji Serce Dziecka oraz małych i dużych uczestników szkolenia serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i profesjonalne przeprowadzenie zajęć. Każdy od najmłodszych lat powinien znać elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy. My rodzice dzieci z wadami serca powinniśmy szkolić się i powtarzać cyklicznie ćwiczenia. Prowadzone przez nas turnusy rehabilitacyjne to znakomity czas na tego typu zajęcia. Dlatego cykl szkoleń będzie kontynuowany. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za świetne trzy dni spędzone razem. Pozdrawiam, Katarzyna Parafianowicz, Wiceprezes Fundacji Serce Dziecka Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Skontaktuj się z nami!
ESKUMED RATOWNICTWO MEDYCZNE
Telefon: 604 394 216
Telefon: 516 179 512
pomocmedyczna@tlen.pl
ratownictwo@eskumed.pl
Multianalogclock
Zdjęcia z galerii
rieter_nowogard_20...
Image Detail
sosw_slawoborze46
Image Detail
royalkoszalin17
Image Detail
swiadomosc-przygot...
Image Detail