Joomla TemplatesWeb HostingUnlimited Hosting
Reklama
Logowanie • Szkolenie dla osób indywidualnych

  Kompleksowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla osób indywidualnych niezwiązanych zawodowo z medycyną.

 • Szkolenie AED - BLS

  Szkolenie kierowane jest do osób bez wykształcenia medycznego. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w ratownictwie lub inne szkolenia.

 • Mały ratownik

  Zakres tematyczny oraz sposób przekazywania treści programowych są dopasowane do grupy wiekowej uczestników.

 • Pracownicy firm i instytucji

  Szkolenie skierowane do pracowników firm, zgodne z założeniami wynikającymi z przepisów prawa

 • Ośrodki nauki jazdy

  Szkolenie prowadzi osoba o kwalifikacjach przewidzianych prawem dla tego typu szkoleń (prawo do dokonania zaliczenia zajęć w karcie szkoleniowej każdego uczestnika)

 • Szkolenie przypominające

  Podczas spotkania bazujemy na wiedzy zdobytej przez słuchaczy na wcześniejszych szkoleniach

Prasa o nas. PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W RESKIM PRZEDSZKOLU

Eskumed w przedszkolu(RESKO) Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Możemy oczywiście liczyć na to, że tragiczna sytuacja, kiedy będziemy musieli walczyć o czyjeś życie, nigdy nam się nie przytrafi, ale to dość naiwne podejście.

O wiele rozsądniej byłoby po prostu nauczyć się, jak postąpić w takich momentach. Z reguły w takich instytucjach jak szkoła czy przedszkole wdrażani do zapoznania się z udzielaniem pierwszej pomocy są nauczyciele oraz pracownicy obsługi, rzadziej dzieci. Dzieci działają instynktownie: są otwarte i bezpośrednie - nie wykazują blokady i nie odczuwają strachu. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.
W czwartek 10 maja w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w oddziałach “Króliczków” i “Tygrysków”. Poprowadziła je Pani Karolina Bartnicka – wykwalifikowany ratownik medyczny i zarazem szkoleniowiec firmy “ESKUMED - Ratownictwo Medyczne”.

Fot. Poczas zajęć z "małymi ratownikami"

Podczas zorganizowanego w grupach spotkania dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie.
Dzieci pod czujnym okiem pani ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie. Pani ratownik była pod wrażeniem przygotowania i wiedzy, jaką posiadają przedszkolaki m.in. na temat wykonywania telefonów alarmowych.
Od dziś dzieci nasze są pewne, że potrafią dać sobie radę i, że trzeba pomagać, a w przyszłości nie będą popełniać błędów, do których skłonność mają dorośli. Wiedzą, że wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę i mu o tym powiedzieć. Na tym właśnie polega ostatnie zadanie zajęć z pierwszej pomocy, której uczą się dzieciaki z naszego przedszkola.

Tę niezwykle potrzebną i godną naśladowania inicjatywę można podsumować słowami Johana Wolfganga Goethego: “Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy”.
B. Woszczyńska

Źródło: nowytygodniklobeski.pl

 

Komentarze  

 
+3 #2 Małgorzata 2012-05-31 10:04 super szkolenie..super że od najmłodszych lat dzieciak oswajają się z tym - dość trudnym - tematem:) Cytować
 
 
+3 #1 Małgorzata 2012-05-31 10:03 I tak właśnie być powinno..od najmniejszego trzeba się uczyć pomocy.. to da na pewno efekt:) Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama
Skontaktuj się z nami!
ESKUMED RATOWNICTWO MEDYCZNE
Telefon: 604 394 216
Telefon: 516 179 512
pomocmedyczna@tlen.pl
ratownictwo@eskumed.pl
Multianalogclock
Zdjęcia z galerii
OSK_Ganiszewski07
Image Detail
rieter_pp_200906
Image Detail
img_7824
Image Detail
przedszkole_resko2...
Image Detail