Joomla TemplatesWeb HostingUnlimited Hosting
Reklama
Logowanie • Szkolenie dla osób indywidualnych

  Kompleksowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla osób indywidualnych niezwiązanych zawodowo z medycyną.

 • Szkolenie AED - BLS

  Szkolenie kierowane jest do osób bez wykształcenia medycznego. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w ratownictwie lub inne szkolenia.

 • Mały ratownik

  Zakres tematyczny oraz sposób przekazywania treści programowych są dopasowane do grupy wiekowej uczestników.

 • Pracownicy firm i instytucji

  Szkolenie skierowane do pracowników firm, zgodne z założeniami wynikającymi z przepisów prawa

 • Ośrodki nauki jazdy

  Szkolenie prowadzi osoba o kwalifikacjach przewidzianych prawem dla tego typu szkoleń (prawo do dokonania zaliczenia zajęć w karcie szkoleniowej każdego uczestnika)

 • Szkolenie przypominające

  Podczas spotkania bazujemy na wiedzy zdobytej przez słuchaczy na wcześniejszych szkoleniach

Pokazy

Pokaz Pierwszej Pomocy dla Rodziców przedszkolaków

Dzisiaj (16.12) gościliśmy w Przedszkolu Miejskim w Płotach. Resuscytacja, zachłyśnięcie to główne tematy jakie zaprezentowaliśmy podczas pokazu.

Warto zaznaczyć, że tydzień wcześniej przeprowadziliśmy szkolenie z Pierwszej Pomocy BLS-AED dla pracowników tej placówki. Pracując z dziećmi trzeba pamiętać o wysokiej odpowiedzialności jaka spoczywa na personelu przedszkola. Dlatego tego typu szkolenia powodują, że podczas nawet najbardziej trudnych sytuacji trudniej wpadamy w panikę i wiemy jak się zachować.

 

Ćwiczenia przeciwpożarowe w Resku (FOTO, VIDEO)

W środę, 9 września około godz. 12-stej, w całym mieście rozległ się hałas syren alarmowych, sygnałów wozów strażackich, policji i ratownictwa medycznego. Służby ratownicze powiatu łobeskiego zaalarmowano do pożaru hal magazynowych usytuowanych na terenie Agencji Rezerw Materiałowych w Resku.

- Podczas prac konserwacyjnych zapalił się jeden z agregatów prądotwórczych. Włączył się alarm pożarowy, doszło do zadymienia hali. Pracownicy stosując procedury wewnętrzne na wypadek pożaru, natychmiast podjęli próby gaszenia wykorzystując do tego celu podręczny sprzęt gaśniczy i wewnętrzną sieć hydrantów. Ewakuowano wszystkich pracowników do punktu zbornego.

 

RESKO. Szkolimy i czuwamy nad bezpieczeństwem

Dzisiaj, 15 sierpnia 2015 roku,  nasza firma uczestniczyła w "Dniu Otwartym IKEA Industry" zorganizowanym w Resku.

"Ikea Industry" w Resku jest największym zakładem produkcyjnym w regionie. W związku dzisiejszymi uroczystościami przygotowaliśmy dwa stanowiska do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo - oddechowej BLS-AED, oraz stanowisko do pomiaru podstawowych parametrów życiowych. Każdy mógł odświeżyć lub przyswoić wiadomości z zakresu pierwszej pomocy. Trafiały się osoby które jeszcze nigdy nie miały okazji "poćwiczyć ratowania życia".

 

Dzień Bezpieczeństwa w Swedwood Resko

Dzisiaj w Swedwood Resko zorganizowano "Dzień Bezpieczeństwa". Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy (ang. World Day for Safety and Health at Work) – święto obchodzone corocznie 28 kwietnia, proklamowane w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia.

Jest to inicjatywa godna polecenia we wszystkich firmach , przecież bezpieczeństwo pracy i bezpieczeństwo w życiu prywatnym zależy nie tylko od pracodawcy ale przede wszystkim od nas samych.

 

Bezpieczny przedszkolak w Resku

W poniedziałek (11.03), nasza firma uczestniczyła w akcji "Bezpieczny Przedszkolak". Do projektu zostali zaproszeni przedstawiciele służb ratowniczych: Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego i Policji.

 

Uczniowie Zespołu Szkół w Resku już wiedzą jak ratować życie

W piątek (07.02) od godzin porannych,  w gmachu Zespołu Szkół w Resku prowadzono zajęcia z zakresu pierwszej pomocy . Młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami, jakie należy stosować podczas sytuacji zagrażających życiu.

Fot. Zajęcia z pierwszej pomocy w Zespole Szkół w Resku

Najczęstszym słowem jakie można było usłyszeć podczas dzisiejszych zajęć  było słowo „resuscytacja”.  Resuscytacja krążeniowo - oddechowa jest zespołem czynności który stosujemy u osób znajdujących się w nagłym zatrzymaniu krążenia i oddechu. Brzmi dość niezrozumiale i obco, dlatego istnieje potrzeba powszechnej edukacji z zakresu pierwszej pomocy wśród naszego społeczeństwa. Dzisiejszym zadaniem Pani Karoliny Bartnickiej – ratowniczki medycznej, było  uświadomienie młodzieży, że do czasu przyjazdu służb ratowniczych należy natychmiast podjąć czynności ratujące życie.

 

Kolejny dowód na to, jak cenna jest pierwsza pomoc

Spostrzegawczość, zainteresowanie losem drugiego człowieka i w końcu umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a w finale sprawna pomoc policji. To wszystko uratowało życie przechodnia - informuje szczecin.gazeta.pl

Pierwsza pomoc - ratuje życie!

Fot. Szkolenie z pierwszej pomocy

Ta historia jest kolejnym dowodem na to, jak cenna jest powszechna znajomość udzielania pierwszej pomocy.

W piątek ok. godziny 15.30 jadąca ul. Owocową kobieta zauważyła leżącego na chodniku mężczyznę. Zatrzymała się, wysiadła z samochodu, sprawdziła, co dzieje się z mężczyzną i natychmiast przystąpiła do reanimacji. Po ok. pięciu minutach ulicą przejeżdżał patrol policji, który zauważył, co się dzieje. Policjanci od razu przejęli prowadzenie reanimacji, kobieta była już bowiem zmęczona.

 

Pokaz pierwszej pomocy w Gryficach

W dniu 11.12.13 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach, Zakład Opieki Zdrowotnej MIL-MED realizował program aktywnej profilaktyki zdrowotnej. W ramach tego projektu nasza firma przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy.

Pokaz pierwszej pomocy w Gryficach

Fot. Pokaz pierwszej pomocy w Gryficach

Praktyczne zasady udzielania pierwszej pomocy prezentowała ratowniczka medyczna Karolina Bartnicka - instruktor Eskumed Ratownictwo Medyczne. Podczas prezentacji resuscytacji krążeniowo - oddechowej, wykorzystywaliśmy fantomy treningowe osoby dorosłej i dziecka.

 
Reklama
Skontaktuj się z nami!
ESKUMED RATOWNICTWO MEDYCZNE
Telefon: 604 394 216
Telefon: 516 179 512
pomocmedyczna@tlen.pl
ratownictwo@eskumed.pl
Multianalogclock
Zdjęcia z galerii
szkolenie_resko_55
Image Detail
farutex_szczecin16
Image Detail
trzebiatow_maj2009...
Image Detail
ppomoc_zs_resko_09
Image Detail